h Dolar 16,7832 % 0.34
h Euro 17,4971 % 0.34
h Altın (Gr) 974,31 %0,49
a İmsak Vakti 02:00
Bingöl 22°
  • Adana
  • Adıyaman
  • Afyonkarahisar
  • Ağrı
  • Amasya
  • Ankara
  • Antalya
  • Artvin
  • Aydın
  • Balıkesir
  • Bilecik
  • Bingöl
  • Bitlis
  • Bolu
  • Burdur
  • Bursa
  • Çanakkale
  • Çankırı
  • Çorum
  • Denizli
  • Diyarbakır
  • Edirne
  • Elazığ
  • Erzincan
  • Erzurum
  • Eskişehir
  • Gaziantep
  • Giresun
  • Gümüşhane
  • Hakkâri
  • Hatay
  • Isparta
  • Mersin
  • istanbul
  • izmir
  • Kars
  • Kastamonu
  • Kayseri
  • Kırklareli
  • Kırşehir
  • Kocaeli
  • Konya
  • Kütahya
  • Malatya
  • Manisa
  • Kahramanmaraş
  • Mardin
  • Muğla
  • Muş
  • Nevşehir
  • Niğde
  • Ordu
  • Rize
  • Sakarya
  • Samsun
  • Siirt
  • Sinop
  • Sivas
  • Tekirdağ
  • Tokat
  • Trabzon
  • Tunceli
  • Şanlıurfa
  • Uşak
  • Van
  • Yozgat
  • Zonguldak
  • Aksaray
  • Bayburt
  • Karaman
  • Kırıkkale
  • Batman
  • Şırnak
  • Bartın
  • Ardahan
  • Iğdır
  • Yalova
  • Karabük
  • Kilis
  • Osmaniye
  • Düzce
a

Atletizm Yarışmaları Yapıldı

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2022 faaliyet programı gereğince Atletizmi Geliştirme Projesi 1. Kademe Yarışmaları 26 Mart 2022 tarihinde Bingöl’de yapıldı.

Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Danayiyen, “Atletizm altyapısına yeni ve yetenekli sporcular kazandıran bir proje olarak yıllardır uygulanan Atletizmi Geliştirme Projesinin ilimizdeki etabına; Adıyaman, Elazığ, Diyarbakır, Tunceli, Mardin, Erzincan ve Bingöl illerinden 2010-2011 doğumlu karışık bayrak takımları, 2009 doğumlu kız-erkek, 2008 doğumlu kız-erkek kategorilerindeki 5 takım ile katılım sağlandı” dedi.

124 sporcunun katılımıyla düzenlenen yarışmalarda Bingöl’ü 5 takımdan 24 sporcunun temsil ettiğini belirten Danayiyen, “Mart ayında ilçelerde yapılan seçmeler ve il finalinde başarılı olarak takıma girmeye hak kazanan sporcularımızın boy gösterdiği 1. Kademe Yarışmaları sonucunda;

2008 doğumlu kızlar ve erkekler kategorisinde ilimiz takımları ikinci, 2009 erkekler kategorisinde ise ilimiz takımı birinci oldu. 4×1 km karma bayrak takımımız ikinci olarak yarı finale yükseldi. Ayrıca 2009 erkekler kategorisinde ferdi ilk sırada ilimiz sporcularından Ümit Tayman birinci, Ahmet Birgin ikinci ve Yiğit Onur üçüncü olurken, 2008 kızlarda ise Sıla Çavlı ikinci, Elif Nur Baykara üçüncü oldu.

Takımlarımızı ve emeği geçen herkesi tebrik eder, 9 Nisan 2022 tarihinde Mardin ilinde yapılacak Yarı Final Yarışmalarında üstün başarılar dileriz.” dedi. (HABER MERKEZİ)

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Miniklerden Muhtarlık Ziyareti

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.